Wspieramy wirtualne serce WOŚP

wspieram-to-homepl-wosp

Kolejny raz zbiórka funduszy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się również w Internecie. Po raz pierwszy będzie mieć miejsce na platformie crowdfundingowej wspieram.to. Internauci zasilając wpłatami „Wirtualne Serce”, podczas 22. edycji WOŚP sfinansują zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Ambasadorem projektu na Wspieram.to został sam Jurek Owsiak! Jako home.pl jesteśmy patronem medialnym przedsięwzięcia.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to, według Centrum Badania Opinii Społecznej, ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Jej fundacji powstałej w 1993 roku jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Dziś sprzęt zakupiony przez Fundację WOŚP pracuje we wszystkich oddziałach szpitalnych wyspecjalizowanych w leczeniu dzieci, stanowiąc podstawę nowoczesnego wyposażenia polskiej medycyny dziecięcej. W ciągu 21 lat zakupione zostało kilkadziesiąt tysięcy urządzeń.

Dotąd Internauci mogli zapalać piksele na e-sercu i zostawiać na nim swoje rysunki i podpisy. Tegoroczna akcja internetowa odbędzie się w nieco innej formule. Każdy internauta wspierający WOŚP na platformie Wspieram.to, stanie się częścią Wirtualnego Serca. Możliwe będzie odnalezienie siebie w Sercu lub na liście obok niego.

Można będzie również poszukać swoich znajomych. Udostępnione wtyczki społecznościowe ułatwią informowanie znajomych o dokonanym wsparciu i zachęcą do przyłączenia się do tegorocznej akcji. To wspaniała okazja by pokazać siłę również wirtualnej społeczności darczyńców. Firmy, które postanowiły pomóc w akcji – właściciele serwisu Wspieram.to a także Transferuj.pl (operator płatności on-line) zrzekli się swoich prowizji.

Agencja Supercomp Grupa IT, która przygotowała stronę Wirtualnego Serca również pracowała z dobrego serca jedynie. W ten sposób wpłacone przez Polaków pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Fundacji bez żadnych kosztów – w całości. Im wspierających będzie więcej – tym okazalsze będzie serce i tym większą kwotą zasilona zostanie działalność Wielkiej Orkiestry.

Czy zostanie podczas tegorocznej, 22. edycji pobity kolejny rekord wsparcia finansowego?Jaką siłę w tym roku pokażą wirtualni darczyńcy? Niech Wirtualne Serce, rosnąc od zaangażowania Internautów przerośnie najśmielsze oczekiwania i zabije najmocniej ze wszystkich serc.